Siteniz tarayıcılarda nasıl görünüyor?

 • Teknoloji - Yazı 16 Haziran 2010

  Bir site yaptınız ve yayınladınız. Ama asıl mesele şimdi başladı. Siz sitenizi kendinizde yüklü olan tarayıcıya uygun olarak tasarladınız. Peki diğer tarayıcıları kullananlar sitenizi nasıl görecek? İşte buna cevap bulabilmek için okumaya devam edin.

 • Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

  Hali hazırda onlarca tarayıcı ve bu tarayıcıların yüzlerce farklı sürümü var. Siz sitenizi tasarladıktan sonra ya da tasarlama aşamasında sitenin görünümünün diğer tarayıcılarda nasıl olduğunu görmelisiniz ki ona göre tasarımına tarayıcı desteği verebilesiniz.

  Bunun için bilgisayarınıza tüm tarayıcılar kurmanız gerekiyor. Hatta tarayıcıların değişik sürümlerini de aynı anda kuramayacağınıza göre sanal işletim sistemleri kurup her birine ayrı ayrı tarayıcılar ve farklı sürümler kurmanız gerekiyor.

  Tabi bu ilk aklımıza gelen yöntem. Bir de başka bir yöntem var ki, bu yazıyı yazmamdaki sebeptir. Bir grup internet sevdalısı bir site kurmuş ve yukarıda anlattığımızı sizin için yapmış. Size düşen sadece sitenizin adresini vermek. Site sizin yerinize her bir tarayıcının her bir sürümü üzerinden sitenize giriyor ve sitenin görüntüsünü resim olarak kaydederek size sunuyor. Sizde sitenizin diğer tarayıcılarda nasıl göründüğünü zahmetsizce öğrenmiş oluyorsunuz. Üstelik bu iş için bir ücret ödemiyorsunuz. Sitede ki açıklamalara göre; bu hizmet ücretsiz olarak devam edecek.

  Sitenin adresi: browsershots.org